г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Відповідь підкаже совість

06.08.2020

На питання мешканців Дружківки щодо пільгового перевезення пасажирів у міському громадському транспорті, яке було опубліковано у газеті «Дружківський робочий» №29 від 16 липня 2020 року, інформуємо

На сьогоднішній день у зв’язку з послабленням протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території міста відновлено рух громадського транспорту, у зв’язку з чим всі громадяни міста мають право скористатися послугами з перевезення пасажирів, у разі дотримання ними санітарних та протиепідемічних норм (використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, в тому числі виготовлених самостійно).

Так, карантин послаблений, але не скасований. Стосовно правил, яких повинні дотримуватися водії громадського транспорту, головна вимога – перевозити в салоні кількість пасажирів по числу місць для сидіння з метою збереження потрібної дистанції між громадянами. Щоб забезпечити мешканців міста можливістю користуватися громадським автотранспортом у повному обсязі при скороченні кількості людей у маршрутці, потрібно випускати на маршрут додаткові машини, а це непередбачені додаткові фінансові витрати.

Вартість проїзду пасажирів у міському громадському транспорті не збільшувалась та коштує 4,00 (чотири) грн. за одне перевезення. Що стосується перевезення пільгової категорії громадян громадським транспортом на території м. Дружківка, то ніяких рішень про відміну пільг будь-яким категоріям громадян Дружківською міською радою або її виконкомом не приймалось. Наразі окремі категорії громадян, перелік яких визначений діючим законодавством України, мають право на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті (крім таксі) загального користування у звичайному режимі руху.

Юридично – так. А фактично? Пандемія коронавірусу і пов’язаний з цим карантин внесли корективи у всі сфери нашого життя, у тому числі й в організацію перевезень. Наприклад, літнім людям, які є основними пільговиками та водночас складають групу ризику, рекомендовано не залишати без нагальної потреби домівку та відмінити поїздки у громадському електро- та автотранспорті, і таким чином питання про пільговий проїзд практично відпадає.

Стосовно порушень, а саме відмови пасажирам пільгової категорії у безкоштовному проїзді на автобусних маршрутах міста, виконавчим комітетом Дружківської міської ради всім перевізникам, що здійснюють пасажирські перевезення автобусними маршрутами міста у звичайному режимі руху, надано припис щодо дотримання  та виконання ст.37 Закону України «Про автомобільний транспорт» та про недопущення порушень умов договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах м. Дружківки.

А тепер по суті. Звісно, таке право пільговика у законі прописане, але не можна зневажати права перевізників і нехтувати ситуацією, яка  склалася в галузі під час карантину. Коли був зупинений громадський транспорт, перевізники, щоб не втратити кадровий склад водіїв, змушені були в період вимушеного простою виплачувати середню заробітну плату своїм робітникам практично з власної кишені, і суми цих збитків чималі. До того ж компенсація за перевезення пільгових категорій пасажирів за цей період не виплачувалась, а коли маршрутки відновили рух з обмеженими кількостями пасажирів, у такій же пропорції перераховувалась i компенсація за пільговиків. Так мають чині перевізники моральне право тимчасово не дотримуватись вимог щодо пільгового проїзду окремих категорій громадян? Відповідь підкаже совість.

Висновок: перевізники за час карантину, який, до речі, продовжується, понесли чималі збитки, і щоб міський громадський транспорт зовсім або частково не зупинився,  містяни повинні з порозумінням поставитися до тимчасових труднощів з оплатою пільгового проїду, до того ж, карантинні заходи все ще передбачають обмеження пересувань громадян літнього віку.

Але якщо окремі пільговики, спираючись на закон і не зважаючи на ситуацію, що склалася на сьогодні, не бажають платити за проїзд, водій не повинен безпідставно відмовити людині у пільговому проїзді. До того ж неприпустима некультурна поведінка як водія, так і пасажира – ці відносини після карантину будуть обов’язково урегульовані на законодавчому рівні.

Ольга Ліненко,

провіднийспеціаліст УЖКГ

(1 vote)