г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Звіт депутата Верховної Ради України IX скликання Валерія Гнатенка за 2020 рік

Пропонуємо увазі читачів звіт народного депутата України Валерія Гнатенка перед виборцями, що був оприлюднений у газеті "Дружківський робочий", № 6 від 11 лютого 2021 року.

 

Шановні виборці!

Я, Гнатенко Валерій Сергійович,  депутат Верховної Ради України, звітую за період моєї депутатської роботи у 2020 році

Минулий рік став справжнім випробуванням для всіх нас та вніс свої корективи в кожну родину: неочікувані карантинні обмеження, різке зростання захворюваності на COVID-19   чітко висвітлили стан справ у галузі охорони здоров’я, а стрімке зростання тарифів на комунальні послуги підкреслило неспроможність комунального та житлового господарства країни відстоювати права своїх громадян. Тому свій звіт я почну з того, що діяльність моя була направлена насамперед на підтримку галузі медицини.  За моєї ініціативи та при підтримці благодійних фондів Віктора Медведчука та Оксани Марченко та Вадима Столара до лікарень міст нашого регіону було направлено засоби індивідуального захисту, дезінфектори, тести на коронавірус,  електрокардіографи, пульсоксиметри – на загальну суму близько  мільйона гривень.

Пандемія COVID-19 на фоні різкого погіршення економічного стану країни, посилена економічною кризою, нанесла по всіх українцях удар, що підкреслив неспроможність уряду та влади боротися з наявними викликами. Найбільш болюче це відбилось на соціально незахищених верствах населення.

Тож «Оппозиційна платформа - За життя» та я особисто протягом року організовували підтримку продовольчими пакетами людей похилого віку, ветеранів Другої Світової війни, в тому числі вдів, соціально незахищених верств населення, багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, інвалідів, чорнобильців,  УТОСи, а також працівників соціальної сфери.

З початку року роздано більше 7 тисяч продовольчих пакетів на загальну суму більше 2,5 мільйонів гривень,  охоплені Дружківка, Костянтинівка, Торецьк, Добропілля, Покровськ та інші міста регіону.

Моя діяльність як депутата Верховної Ради України спрямована на захист інтересів громадян України та виконання  доручень моїх виборців у межах депутатських повноважень, наданих Законом України «Про статус народного депутата».

Виконуючи доручення та накази виборців, за рік роботи взяв участь у 78 пленарних засіданнях Верховної Ради України; 69 разів, відстоюючи інтереси українців, виступав у сесійній залі парламенту, з них тричі - з трибуни. 

Як член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету взяв участь у 47 його засіданнях.

Вважаючи парламентські слухання ефективним майданчиком для обміну думками громадськості, фахівців та політиків з найактуальніших тем, брав в них активну участь. Ми обговорювали  такі теми, як організація протиракової боротьби в Україні, земельна реформа, побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні, пріоритети екологічної політики Верховної Ради.

 Проте основною роботою будь-якого народного депутата є законотворча діяльність. Тож за 12 місяців роботи у парламенті я подав 89 законопроєктів на правах законодавчої ініціативи. Найважливіші серед них: забезпечення постачання електроенергії державним підприємствам, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави; обмеження розміру заробітної плати керівництва органів державної влади та державних підприємств; підвищення розмірів трудових пенсій та встановлення справедливих соціальних гарантій громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальний захист сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни; відновлення рівня пенсійного забезпечення дітей війни, пільг при платі за користування комунальними послугами та безоплатного проїзду; підвищення прожиткового мінімуму, збільшення розміру допомоги по безробіттю та на поховання; відновлення надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»; забезпечення житлом дітей із багатодітних сімей та відновлення пільг і встановлення додаткових соціальних гарантій сім’ям з дітьми; відновлення права жінок на достроковий вихід на пенсію за віком в 55 років; додаткове фінансове забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників; додаткова підтримка бізнесу та самозайнятих осіб у зв’язку з дією карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19.

Крім того, я подав 270 поправок до законопроектів, зокрема до Закону про Державний бюджет України на 2021 рік, щодо забезпечення водою більш ніж 600 тисяч жителів Донбасу. Адже Кабінет міністрів України, попри ухвалення Верховною Радою проєкту постанови №3835 «Про звернення до Кабінету міністрів України щодо вжиття заходів для забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням», «забув» закласти у Держбюджет-2021 кошти на відновлення Донецького водопроводу.

Тож я запропонував, по-перше, передбачити субвенцію з державного бюджету обласному бюджету Донецької області для фінансування проєктів КП «Компанія «Вода Донбасу» для капітального ремонту та реконструкції Другого Донецького водопроводу у сумі 846 млн.грн.

По-друге, передбачити субвенцію з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на соціально-економічний розвиток у сумі 321 541,3 тис. грн.

Для здійснення таких видатків я запропонував зменшити обсяг коштів, що йдуть на обслуговування державного боргу. МВФ та інші кредитори зачекають в ситуації, коли понад півмільйона людей залишаються без води і чекати вже не можуть. Сподіваюсь, що ця проблема буде вирішена.

Одним з інструментів депутата Верховної Ради України для відстоювання інтересів громадян є депутатські запити, які можуть бути адресовані будь-кому – від президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів та інших органів державної влади чи місцевого самоврядування до керівників різних підприємств, установ та організацій.

Я, звісно, також користуюсь цим інструментом і за минулий рік направив 16  запитів до Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерству фінансів України, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерству культури, молоді та спорту України, Міністерству енергетики та захисту довкілля,  Міністерству розвитку громад та територій України, Офісу Генерального прокурора, до Донецької обласної державної адміністрації - Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, Антимонопольному комітету України, до Державної аудиторської служби України, до Рахункової палати та керівникам підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності. В запитах мною порушені актуальні та болючі питання, що підлягають негайному вирішенню. Ось деякі з них:

- стосовно критичної ситуації, яка склалась у зв’язку з дефіцитом питного водопостачання в населених пунктах Донецької області;

- відносно збереження власного виробництва залізничного кріплення та недопущення закриття ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів»;

- про вжиття невідкладних заходів стосовно недопущення будівництва на території Новодмитрівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області заводу для знешкодження відходів біологічного походження.

Важливою складовою роботи депутата є інформування та донесення до населення результатів роботи. З цією метою висвітлював діяльність через теле- та радіоканали. Протягом року взяв участь у 124 ефірах на телеканалах ZIK; «112-й канал»; «NewsOne»; «Рада», інших регіональних теле- та радіоканалах регіону.

Звісно, для того, щоб розуміти проблеми людей та знаходити шляхи їх вирішення, треба постійно контактувати з громадянами. Так, з початку року я провів 298 зустрічей з виборцями, 42 особисті прийоми (в тому числі у громадських приймальнях: 12 з мешканцями Покровського району та 17 зустрічей з мешканцями Костянтинівки та Костянтинівського району), на яких намагаюсь активно сприяти вирішенню проблемних питань свої виборців.

На жаль, запровадження карантинних обмежень суттєво вплинули на проведення особистих зустрічей. Тому, щоб не втратити двосторонній зв’язок,  був організований діалог через електронні скриньки, телефоном, велика кількість звернень надійшли  листами. Загальна кількість звернень за 2020 рік сягнула 25280 осіб (враховуючи колективні звернення). Під час особистих зустрічей намагаюсь надати допомогу у вирішенні будь-якого питання,  найбільше надходить прохань  щодо сприяння у вирішенні проблем у соціальній сфері та медичній галузі. Аналізуючи тематику звернень, з якими приходять люди, я дійшов висновку, що основна проблема сьогодення - це збідніння нашого населення, до якого довела чинна влада.

Ми з командою опрацювали за рік 531 звернення. Надана допомога у проведенні перерахунків раніше призначених пенсій, отриманні матеріальної допомоги, вирішуються житлово-комунальні питання.Надіслано 499 депутатських звернень.

Мої звернення до профільних міністерств та Донецької обласної державної адміністрації не були марними. За їхніми результатами виділено додаткове фінансування двох закладів освіти (Костянтинівського індустріального технікуму Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» та Донбаської національної академії будівництва і архітектури); проведений ремонт дороги у напрямі траси  Софіївка – Дружківка. Окрім цього залучено 12 мільйонів грн та профінансовано проєкти, які реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету на виконання заходів щодо соціально-економічного розвитку Іллінівської, Костянтинівської та Покровської об’єднаних територіальних громад.

На жаль, наша країна посідає одне із передових місць у світі на онкологічні захворювання, а враховуючи, що наш регіон є флагманом металургійної та гірничо-добувної промисловості, наріжним питанням стає профілактика та попередження даних захворювань.  Тож за моєю ініціативою було виділено майже 8 мільйонів гривень з обласного бюджету для проведення капітального ремонту та близько 50 мільйонів грн з державного бюджету для придбання обладнання та відкриття на території Дружківської центральної міської лікарні обласного відділення онкоурології. На сьогоднішній день магнітно-резонансний томограф  вже знаходиться у місті.

Окремо хочу висловити велику подяку Голові Донецької облдержадміністрації - керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Павлу Кириленку за підтримку наших ініціатив у розбудові та розвитку регіону. 

Важливе місце у моїй роботі посідає соціальна складова. Адже найбільше звертаються з болючими проблемами саме соціально незахищені верстви населення. Не залишаються поза моєю увагою і діти. До новорічних та Різдвяних свят закуплено та роздано дітям понад дві тони фруктів та солодощів більш ніж на 120 тисяч гривень.

А вже в січні, коли вдарили морози, за моєю ініціативою та фінансуванням у Дружківці було відкрито пункти роздачі гарячих обідів. 

Шановні виборці! Мені пощастило у тому, що я працюю з досить активною виборчою дільницею. Саме з вашою відкритістю, щирістю, готовністю змінювати та змінюватися ефективність моєї роботи зростає, адже разом з вами ми впливаємо на суспільні процеси нашої держави.

(0 votes)