г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

10 РОКІВ ДОПОМОГИ БЕЗПРИТУЛЬНИМ

17.01.2019

Турбота про людей, які перебувають у важкій життєвій ситуації, - це непроста справа, яка вимагає не тільки організаційних зусиль, а й душевних, фізичних сил. Безсумнівно, бездомним необхідна дієва допомога, щоб дати шанс повернутися до нормального життя, але спочатку треба привести їх до будинку з вулиці, нагодувати, а  якщо треба, й підлікувати. Саме з такою метою у Дружківці діє комунальний заклад «Центр обліку бездомних осіб та будинок нічного перебування», створений за ініціативою міського голови Валерія Гнатенка 10 років тому. У 2009-му, приймаючи рішення про його створення, дружківчани були першопрохідцями. Міський голова був глибоко переконаний: людині без певного місця проживання потрібно дати тимчасову прописку, допомогти влаштуватися на роботу та надати психологічну підтримку. Аналогів цій установі 10 років тому майже не було. Позитивний досвід міста Дружківки щодо попередження тяжких соціальних наслідків бездомності говорить про те, що громада спільно з владою свого часу не побоялася повернутися обличчям до проблеми, яку і в кращі часи суспільство воліло не помічати.

За роки існування Центр надав нужденним велику кількість соціальних послуг, допомогу в оформленні різних документів (паспортів, трудових книжок, дипломів та ін.), груп інвалідності, пенсії, допомогу у відновленні громадянства, влаштуванні в будинки-інтернати, лікуванні в медичних закладах міста), а також гуманітарну допомогу. Сьогодні Центр веде активну роботу по розшуку родичів клієнтів не тільки в Україні, а й в країнах СНД. Так, вже двоє відвідувачів центру знайшли батьків в Азербайджані та Росії, й наразі з ними ведеться листування щодо можливості повернення в сім’ю. Активно працює бригада співробітників та волонтерів, які регулярно патрулюють містом та знаходять людей, у яких немає притулку. Це дає дієвий результат: до Центру було приведено 158 осіб. Волонтери шиють і ремонтують одяг та заготовляють овочеву консервацію для гарячих обідів.

Найбільш важкий час для бездомних - коли настає холодна пора року. Тривале перебування на вулиці при низькій температурі не сприяє збереженню здоров’я. Статистика захворюваності бездомних вельми красномовна. Тому в Дружківці протягом 10 років в осінньо-зимовий період розгортається пункт обігріву та організовуються додаткові гарячі обіди.

Сьогодні Центр активно працює з усіма організаціями міста: соціальними, комунальними службами, медичними установами, поліцією. Неоціненну допомогу Центру надають міські приватні підприємці, парафіяни та настоятелі християнських церков,   громадські організації, а також мешканці міста, які не залишаються осторонь та  майже кожен день приносять необхідні для життя речі.

В ювілейний день до Центру завітали гості: міський голова Валерій Гнатенко, секретар міської ради Ірина Бучук, радник мера Галина Небогатікова та інші, щоб привітати колектив з цією значною датою та висловити слова подяки за нелегку й сумлінну працю. «Маленька допомога завжди краще, ніж велике співчуття. Треба підримувати бездомних людей, щоб вони були несамотні у своїй боротьбі за життя», - зазначив Валерій Гнатенко.

Досягнення за 10 років дійсно вражають: у Центрі отримали соціальні послуги 865 осіб, з них 175 – жінки; 66 осіб отримали відновлені документи; зареєстрована за адресою Центру 231 особа; відновлено громадянство 6 особам; відновлено пенсії за віком та інвалідністю 31 клієнту; п’ятеро безпритульних влаштовані у будинки-інтернати, отримали кімнати в гуртожитку 18 осіб; надана допомога в працевлаштуванні 197 особам; проліковано в лікарнях 89 осіб; надана гуманітарна допомога, у тому числі незаможнім жителям міста, 1419 чоловікам та жінкам, зареєстрованим у Центрі.

Адміністрація закладу низько вклоняється всім, хто за покликом серця допомагав і допомагає безпритульним. Окрема вдячність – виконавчому комітету Дружківки і особисто міському голові В. Гнатенко за підтримку, розуміння і поміч у вирішенні виникаючих питань.

 

Наталя ГРИГОРЕНКО, директор Центру обліку бездомних осіб та будинку нічного перебування

(1 vote)