г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Колонка нотариуса

Юрий Радионов, частный нотариус Дружковского городского нотариального округа:

 Грамотно складайте заяви на виїзд дітей за кордон

      У зв'язку  з тим, що з  початку літа  органи  Державної прикордонної служби  посилили  перевірки тексту заяв про виїзд дитини за кордон  на відповідність їх змісту вимогам чинного законодавства, а саме до таких вимог відноситься те, що одна заява дається на РАЗОВУ поїздку,  до однієї (або кількох країн)   і на період саме цієї поїздки  нотаріус   доводить до Вашого  відома, що усі ризики та відповідальність за  зіпсовану відпустку, що можуть виникнути  від складання  заяви на багаторазові поїздки до багатьох  країн на  період один рік та більше, такі  нечіткі загальні  формулювання як  «будь-яких країн Європейського Союзу»   та  «будь-якої країни Шенгенської угоди»  ВИ  НЕСЕТЕ САМОСТІЙНО.

    При складанні  заяви на виїзд дитини за кордон  нотаріус засвідчує лише справжність підписів батьків,  і не є вашим туристичним агентом чи представником митного чи прикордонного контролю. 

      Ви самостійно обираєте  країну та періоди поїздки дитини, тому відповідальність несете виключно ВИ.

      З будь-яких питань  ви можете зателефонувати на телефон прикордонної служби: 527-63-63.

 Паспорти, які Україна не визнає

      Вважаються невизнаними паспорти, які видані:

- Міжрайонним відділом Управління федеральної міграційної служби Росії в Ростовській області в с. Покровське;

- Відділом Управління федеральної міграційної служби Росії в Ростовській області в м. Новошахтинську.

      Відповідне розпорядження Кабміну № 362-р набуло чинності  31 травня.

      Рішення ухвалено через постійне порушення принципів та норм міжнародного права та у зв'язку із систематичною видачею іноземною державою паспортних документів, що заподіює шкоду національним інтересам України.

       До того ж, такі паспорти не реєструються на кордоні.

  Нужно ли оформлять приглашение в Украину гражданам РФ?

     В соответствии с законодательством оформление приглашений производится для иностранцев, которые планируют получать визу в Украину. Для жителей тех стран, с которыми визовый режим не предусмотрен, выдача приглашений не проводится.

      Вместе с тем, для повышения шансов на въезд в Украину граждане Российской Федерации могут оформить гарантийное письмо-приглашение от физлица. В документе указываются сведения о приглашающей стороне, данные иностранца, цель посещения Украины и финансовые обязательства принимающего лица. Гарантийное письмо-приглашение обязательно должно быть заверено украинским нотариусом.

 Про поїздки до Криму з дітьми

         Якщо виникла така надзвичайна потреба поїздки до Криму з дітьми, необхідно знати наступне.

      В ході пропуску громадян України до Криму в контрольних пунктах в’їзду/виїзду мають місце факти не пропуску дітей через відсутності документів, передбачених Постановою КМУ № 367 від 04.06.2015 року.

     Батьки не звертають уваги на зміни в порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, визначені даною Постановою, що приводить до непорозумінь та виникнення конфліктних ситуацій.

     Акцентуємо увагу, що діти (громадяни України) пропускаються до Криму лише по паспорту громадянина України для виїзду за кордон, або паспортному документу дитини, які видаються територіальними органами Державної міграційної служби  України. При цьому свідоцтво про народження дитини не є документом, що дає право на перетин адмінмежі.

    Виїзд дітей, які досягли 16-річного віку, в супроводі  одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків. В нотаріально посвідченій згоді обов’язково повинно бути вказано, що дитина прямує до тимчасово окупованої території АР Крим.

    Діти (громадяни України), які постійно проживають на території АР Крим, виїжджають з Криму на материкову частину України в супроводі батьків та пропускаються за свідоцтвом про народження. Однак для повернення до Криму вони вже повинні мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон або паспортний документ дитини, які оформляються територіальними органами Державної міграційної служби на материковій частині України.

   Нагадуємо, що для в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим перелік документів для повнолітніх громадян України залишається незмінними (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну). Іноземці та особи без громадянства повинні мати при собі дійсний паспортний документ та спеціальний дозвіл, виданий територіальним органом Державної міграційної служби.

     Для надання консультацій та у разі виникнення непорозумінь при перетині адмінмережі Херсонщини з Кримом просимо звертатися за телефонами:

Адміністрація Держприкордонслужби України – 044 527-63-63,

Азово-Черноморське регіональне управління Держприкордонслужби України – 0552 46-72-19,

Бердянський прикордонний загін – 0615 34-79-84,

Херсонський прикордонний загін – 0552 32-75-41.

(1 vote)